Не дивуйтеся, якщо вже до наступного місяця ці поняття про харчування будуть на вустах у всіх

Початок року – час визначитися, які переваги в їжі будуть актуальні і популярні наступні 12 місяців. Впевнені, їх буде набагато більше, але поки поговоримо про чотирьох з них. 

Пробіотики

За океаном серед знаменитостей пробіотики популярні вже не перший рік, а зіркові дієтологи додають їх практично в будь-який раціон. Спочатку головною метою прибутків було лікування шлунково-кишкових розладів. Але сьогодні їх частіше використовують для відновлення і підтримки імунної системи в цілому, завдяки корисним амінокислотам, безлічі вітамінів, фосфору, заліза, йоду та хлорофілу в складі. Крім того, пробіотики покращують обмінні процеси в клітинах, насичуючи їх киснем, а також захищають організм від алергенів, токсинів і канцерогенів. 

Інтуїтивне харчування

Підрахунок калорій і контроль всього з’їденого за обідом канули в лету – тепер куди важливіше навчитися прислухатися до свого тіла, розуміти і поважати його бажання. Щоб навчитися майстерності спілкування зі своїм організмом, дотримуйся ключових принципів. По-перше, відмовся від дієт і зрозумій, що їжа – всього лише паливо, а не життєва мета. Тому їсти можна все, але трохи, навіть якщо це гамбургер.

По-друге, запам’ятай, як в твоєму тілі «звучить» ситість і переїдання. Під час кожного прийому їжі згадуй почуття, коли ти вже наїлася, і припиняй є. По-третє, поважай своє тіло. Якщо генетика заклала в тебе розмір М, прагнути до розміру XS абсолютно марно і безглуздо. Стався до прийомів їжі як до красивих ритуалів. Сервіруй стіл, включай приємну музику і повільно насолоджуйся кожним шматочком. 

Флексітаріанство

Ідея флексітаріанства або «гнучкого вегетаріанства» почала обговорюватися в кінці минулого століття, а сам термін увійшов до списку найбільш популярних слів США ще 2003 році. Суть такого харчування в тому, що ти скорочуєш кількість м’яса і риби в своєму раціоні і час від часу дозволяєш собі шматочок білого курячого м’яса або форелі. Але ніяких ковбас і сосисок.

Таким чином, можна тримати під контролем рівень заліза, вітамінів В12 і Омега-3 жирних кислот. При цьому ти не перевантажувати організм білками тваринного походження і не приймаєш додаткових харчових добавок.  

Корисні снеки

Ми все частіше віддаємо перевагу їм овочеві роли, зельнозерновие вафлі і брускетти, тарталетки і канапе. Але не які-небудь, а з цікавими смаковими поєднаннями і екзотичними продуктами, наприклад прошутто з грушею або дорблю з папайей. Більш того, зросло і споживання морепродуктів, особливо кальмарів, креветок і ікри. 

Також на арену здорового харчування виходять різні насіння, мікси сушених овочів і батончики з позначкою «raw» або «еко».

Джерело