Українців хочуть зобов’язати платити нетрадиційні аліменти

У Міністерстві соціальної політики України допускають, що діти також повинні платити аліменти на утримання своїх непрацездатних літніх батьків:

«Я вважаю, що в разі дітей до літніх батьків повинна бути жорстка відповідальність – потрібно законодавчо ввести серйозну відповідальність – вони теж повинні платити аліменти на утримання батьків. У 51-й статті Конституції написано, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків », – заявив тоді Міністр Рева.

Нагадаємо, 6 лютого цього року вступив в дію Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів”.

Закон передбачає застосування до громадян, які мають заборгованості по сплаті аліментів за 6 місяців або більше, різних видів покарань. Зокрема, їм можуть тимчасово заборонити виїжджати за кордон і забрати у них права на керування транспортним засобом.