В парламенті розглядають можливість законодавчо заборонити одноразові пластикові пакетики.

У Верховній Раді працюють над законом, яким планують заборонити одноразові поліетиленові пакети. Експерти кажуть, що такі пакети не переробляють, через що вони лежать до 100 років у грунті, поки не розкладуться.

Заборону будуть вводити поступово. Порушників будуть карати.

Громадська активістка Олена Колтик, яка долучилась до розробки законопроекту, пояснила, що заборонити планують целофанові пакети завтовшки до 50 мікрон – ті, які не переробляє жодне підприємство, бо це не вигідно. 

Такі пакети спочатку зроблять платними, далі – заборонять і штрафуватимуть магазини за їх використання.

Як повідомлялося, вчені виявили нову небезпеку побутової хімії, в результаті якої можуть постраждати не тільки люди , а й тварини. 

Співробітники Ноттінгемського університету вирішили з’ясувати, чому останнім часом відбувається глобальне погіршення якості сперми.

Дослідження вчених з різних куточків світу показують, що за 80 років зниження якості сперми в середньому склало близько 50 відсотків. Причому аналогічні тенденції спостерігаються навіть у домашніх тварин.

Дослідження, проведене експертами в Ноттінгемі, показало, рухливість сперматозоїдів у тварин знизилася на 30 відсотків за останні 26 років. Це змусило вчених задуматися, чи можуть сучасні хімічні речовини, поширені в побуті, хоча б частково бути в цьому винні. 

Група фахівців протестувала вплив двох штучних хімікатів – загального пластифікатора DEHP, що застосовується при виготовленні килимів, підлогових покриттів, оббивки, одягу, проводів і іграшок і стійкого промислового хімічного поліхлоровані біфенілу-153, який, хоча і заборонений в усьому світі, як і раніше часто зустрічається в навколишньому середовищі, включаючи продукти харчування.

Дослідники провели ідентичні експерименти на людях і собаках, використовуючи зразки сперми від донорів і племінних собак, що живуть в одному і тому ж регіоні Великобританії. Результати показали, що ці хімічні речовини надають однаковий негативний вплив на сперматозоїди обох організмів.

Відзначимо, раніше ми писали, що вчені виявили новий ген, який чоловіків робить безплідними. 

Вчені провідного найстарішого естонського Тартуського університету виявили ген, який, мутуючи, призводить до невиліковному безпліддя у сильної половини людства. Про це заявила співавтор дослідження, наукового співробітника Інституту біо- та трансляційної медицини університету Марина Григорова. Мутація цього гена призводить до безпліддя у чоловіків і воно, на жаль, неминуче, зазначила вчена. Така мутація, на щастя, зустрічається нечасто.

Джерело