Кабінет Міністрів України підтримав внесення змін до постанови уряду, що стосуються правил перетину кордону для дітей. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабміну 4 липня. Кабмін дозволив членам екіпажу повітряного судна супроводжувати неповнолітніх дітей.

“Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, опікунів (піклувальників) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18 -річного віку, в тому числі в супроводі членів екіпажу повітряного судна, на якому вони направляються”, – ухвалив Кабмін.

Також виїзд з України осіб до 16 років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у випадку надання документів або їх нотаріально засвідчених копій.

Таким документом може бути свідоцтво про народження дитини, видане компетентним органом іноземної держави, яке не містить інформації про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.

Розроблення відповідних змін обумовлене необхідністю реалізації вимог статті 32 закону України “Про охорону дитинства”

щодо ухвалення державою заходів для боротьби з незаконним переміщенням, вивезенням та неповерненням з-за кордону, викраденням, торгівлею та контрабандою дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Джерело