Кабінет міністрів вніс зміни до Правил дорожнього руху. Постанова від 10 листопада 2017 року №883 оприлюднено на офіційному сайті уряду та в газеті Урядовий кур’єр.

Згідно з документом, з 1 січня 2018 року максимальна швидкість руху в населених пунктах буде знижена з 60 км/год до 50 км/год.

10 листопада міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на спеціальному засіданні Кабінету міністрів представив пропозиції про посилення покарань для учасників дорожнього руху.

Міністр повідомив, що МВС пропонує закріпити на законодавчому рівні фото – і відеофіксацію порушень ПДР, обмежити швидкість руху в населених пунктах з 60 до 50 км/год, в 20 разів збільшити штраф за керування автомобілем без прав і встановити дворічний термін водійського посвідчення, отриманого вперше.

“Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху – 50 км/год – встановити штраф у сумі 3,4 тис. грн, зараз це штраф 510 грн”, – сказав міністр.

Нагадаємо, в червні Укравтодор запропонував обмежити граничну швидкість руху автомобілів у містах з 60 км/год до 50 км /год. “Це нормальний європейський стандарт, в європейських містах – 50 км на годину, а в особливих пунктах у містах – до 30 км”, – сказав глава агентства Славомір Новак. За його словами, зменшення швидкості на дорогах тільки на 10 км/год збільшує шанс на виживання пішохода у разі удару машиною на 90%.