Легендарного американського вченого позбавили всіх почесних звань через скандал

Вчений з США Джеймс Уотсон вляпався в величезний скандал через своїх «расісткскіх висловлювань». 

Нобелівський лауреат Джеймс Уотсон, якого весь світ знає, як дослідника, який відкрив структуру ДНК, позбавили всіх почесних звань через висловлювання про нерівність людей. Він висловив свою думку, що гени впливають на інтелект різних рас.

В одному з телевізійних інтерв’ю знаменитий 90-річний вчений стверджував, що ці самі горезвісні гени є «винуватцями», які і розрізняють середнє IQ представників європеоїдної і негроїдної рас. 

Колеги Уотсона відхрестилися від його висловлювання, назвавши його «бездоказовим» і «необдуманим».

Відзначається, що це не перше скандальну заяву Нобелівського лауреата. До цього він критикував представників негроїдної раси. Так, в 2007 році Уотсон заявляв, що майбутнє чорного континенту, Африки, він бачить в негативних тонах.

«Соціальна політика заснована на припущенні, що їх інтелект відповідає нашому (європеоїдної раси, – прим. Ред.). У той час як тестування показують, що це не так », – заявив тоді Уотсон. Він додав, що помилявся, вважаючи всіх людей рівними: «Кому доводилося мати справу з чорношкірими працівниками, той знає, що це не так». 

Після такого «расистського» заяви дослідник позбувся місця в лабораторії в Колд Спрінг Харбор. Вотсону тоді довелося вибачатися за свої слова.

А ось в 2014 році Джеймс Уотсон продав свою нобелівську медаль, заявивши, що колеги-науковці зацькували його за висловлювання про расу і інтелекті.

Повідомляється, що Уотсон після ДТП зараз проходить реабілітаційний період і, можливо, через це «дуже погано усвідомлює те, що відбувається».

Джерело