На основних гірських хребтах українських Карпат планують встановити близько 50 140-метрових вітряків. Про це написала на своїй Facebook-сторінці жителька Мукачева Галина Кравець.

Альтернативна енергія, це чудово, але навіщо паплюжити таку унікальну, даровану нам Богом красу?! Вітряки можна встановити на протилежному від Воловця боці, можна на Бескидському хребті (під землею там лежить газопровід, що перекачує російський газ в Європу), – пише пані Галина.

За її словами, місця для установки вітряків дуже багато крім Боржавського хребта. При цьому землі Боржавської долини відносяться до управління п’яти районів області, двоє з яких – Свалявський та Воловецький вже дали згоду турецької компанії на будівництво вітрогенераторів на їх території.

Ніби відбулися громадські, а насправді депутатські, слухання на яких забудовник, пообіцяв “значні” (в Воловці 600 тисяч гривень в рік) надходження до місцевого бюджету. Не дала згоди Міжгірська райрада, – повідомляє Галина Кравець.

Однак, згідно з дослідженнями вчених, температура повітря там, де будуть розташовані вітряки, вища, що вже є тривожним фактом того, що снігу випадає там більше, що, в свою чергу, може привести до швидкого, різкого танення і затопити Воловець і Сваляву так, що ніякі державні дотації не допоможуть, впевнена еко-активістка.

Опади збільшуються на 15%. Ті, хто ходить на Боржаву бачать як хмари затримуються хребтом, а що тепер буде, якщо поставити ці міксери що змішуватимуть холодне і тепле повітря? Хто вивчав це питання? Поцікавтеся думкою вчених щодо впливу вітрогенераторів на зміну клімату.
Тепер ще одне: Вітряк має 140 метрів висоти. Одна лопасть 45 метрів. Скажіть якої глибини, ширини бетонний фундамент потрібно під таку конструкцію?! На фото ширина головного Боржавського хребта! Хочеш, не хочеш, а гори доведеться розсунути, порити породу, а ще плюс дороги, щоб всю техніку для встановлення вивезти, що залишиться від краси?

Жінка також стурбована міграцією птахів, а також впливом низькочастотного шуму і вібрацією на бджіл, що запилюють зарослі гірської чорниці.

В Альпах навіть намету в недозволеному місці не поставиш, а ви хочете загадити останнє, що маєте. Мало вам вирубаного лісу? Навіть янукович хотів там зимові олімпійські ігри проводити, а тут тупо вітряків наставити для збагачення якогось чергового олігарха, що прикривається турецькою компанією, щоб в Україні податків не платити, – резюмувала захисниця природи Карпат, закликавши громадськість боротися за збереження природних ресурсів України.

27750271_1585076998206275_7185953973861764105_n27867213_1585076781539630_3327436459521050381_n