Поки в Україні збережеться заборона на відчуження кімнат у квартирантів

7 лютого офіційне видання влади “Голос України” опублікувала закон № 2669-VIII про продовження мораторію на виселення мешканців гуртожитків. У п’ятницю документ вступив в силу. Він дозволить українцям на час зберегти кімнати.

Поправки внесли зміни до пункту 3 VIII Закону України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”. Відтепер мораторій на виселення українців триватиме до остаточного завершення Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

Зокрема, за новим законом забороняється виселення мешканців гуртожитків, побудованих до 1 грудня 1991 року. А також подальшого відчуження цієї форми нерухомості будь-яким способом. Виняток становить передача гуртожитків у комунальну власність міських, селищних чи сільських рад. У той же час, жителів України продовжать виселяти при наявності відповідної санкції суду. 

У попередній редакції закону автори вказали тимчасові рамки реалізації програми. Її планували виконати в період з 2017 по 2022 рік. Але в результаті члени Верховної Ради не отримали від ініціаторів програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад. Це і привело до утвердження поправок.

Джерело