Ви можете перевірити своє здоров’я прямо на роботі

Перед тим, як проходити наступні тести, візьміть до уваги, що жоден з них не може поставити точного діагнозу, для якого необхідна консультація лікаря. Їх мета – повідомити вам про те, що в організмі, можливо, порушені певні процеси. Для виконання тестів вам знадобиться не більше п’яти хвилин і зробити їх можна, не відходячи від робочого столу.

Перевірка щитовидної залози

Встаньте зі стільця, закрийте очі і витягніть руки перед собою долонями вгору. Потім широко розсуньте пальці і попросіть колегу акуратно покласти вам на долоні аркуш паперу. Якщо ви помітили, що пальці і папір разом з ними почали тремтіти – це привід записатися на прийом до ендокринолога і досліджувати стан щитовидної залози.  

Тремтіння пальців – характерна ознака гіпертиреозу, надлишку тиреоїдних гормонів в організмі внаслідок підвищеного вироблення їх щитовидною залозою (гіперфункції щитовидної залози).

Перевірка легенів і серця

Для цього тесту вам потрібен секундомір. Залишаючись на робочому стільці, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів. Після чергового глибокого видиху затримайте дихання і засічіть за допомогою секундоміра час, протягом якого вам вдасться не дихати. 

Влаштуйте невелику перерву на 2-3 хвилини, продовжуючи дихати звичним чином. Потім зробіть глибокий вдих, знову затримайте дихання і включіть секундомір.

Якщо вам вдалося не дихати 25-30 секунд на видиху і 40 секунд на вдиху – ваша дихальна система і серце, швидше за все, в нормі. Якщо ви не вписується в ці рамки, є ймовірність, що легким і серцю потрібна допомога лікаря.

Перевірка на затримку рідини 

Зніміть взуття, носок і великим пальцем натисніть на верхівку область стопи. Якщо після того, як ви прибрали палець, ямка зникла протягом декількох секунд, швидше за все, затримки рідини в вашому організмі немає. А ось якщо ямка залишається, є ймовірність, що у вас є така проблема, тому варто звернутися до лікаря.

Перевірка циркуляції крові 

Візьміть склянку з дуже холодною водою і опустіть в нього кінчики пальців, почекайте 30 секунд. Якщо ви помітили, що після цього дії пальці зблідли або ж придбали синюватий відтінок, циркуляція крові в вашому організмі може бути порушена. Обов’язково запишіться на прийом до лікаря!

Джерело