Під час свого виступу американський президент Трамп з метою ілюстрації зв’язку проблеми біженців із міжнародним тероризмом згадав про терористичний акт у Швеції, якого насправді не було, повідомляє www.businessinsider.com.

Пізніше Трамп пояснив, що його заява грунтувалась на репортажі про злочинність в Швеції, який він подивився в переддень на каналі Fox News. Насправді ж ця країна може похвалитися одними з найщасливіших людей на землі: законодавство щодо догляду за дитиною, система охорони здоров’я, захопливі пейзажі – все це заохочує тисячі людей щороку іммігрувати до цієї країни, зазначає видання.

Проте ухвала на отримання громадянства вимагає, аби ви проживали в країні протягом п’яти років й мали “підтвердженість” особи. А ще ви маєте звикнути до зимової ночі.

Ось інструкція для тих, хто хоче стати шведом.

Бути не молодшим від 18 років – в разі, якщо ви нікого не знаєте

Якщо вимоги щодо віку для дорослих є непорушними, то діти мають певну свободу дій.

Батьки дитини віком до 12 років можуть подати заяву на отримання громадянства своєю дитиною в разі, якщо хтось із них є громадянином Швеції. Діти, старші від 12 років, мають підписати згоду на отримання громадянства за власним бажанням.

Після досягнення дитиною 15-річного віку, вона повинна довести, що проживала в Швеції протягом принаймні трьох років й не мала проблем із законом – на цьому наголошує міграційна служба Швеції.

Бути в змозі підтвердити свою особу

В цьому може прислужитися паспорт або інший документ зі світлиною.

Як альтернативний варіант, ваш родич або кохана людина може підтвердити вашу особу, але за умови, що вони є громадянами Швеції. Згідно зі службою з імміграції, підтвердженням близькості має бути факт спільного проживання до того, як ви переїхали до Швеції.

“Ви маєте проживати разом протягом такого періоду, – читаємо у вимогах, – який дозволить вашій половинці знати про ваше минуле та історію життя достатньо, аби підтвердити вашу особу”.

Ви повинні мати постійне місце проживання в Швеції

Якщо ви плануєте пробути в Швеції більше, аніж 90 днів, – працювати, навчатись чи розпочати власний бізнес – ви маєте подати заяву на отримання дозволу на проживання.

Це буде вам необхідно, аби в підсумку отримати громадянство.

Проведіть п’ять років на постійному місці проживання
Якщо ви хочете стати справжнім шведом – громадянином, – то повинні довести, що ваші наміри серйозні.

Існує можливість скоротити строк вашого проживання в межах країни, якщо ви співжили за її межами з громадянином Швеції потягом двох років. В такому разі у Швеції перед отриманням громадянства вам необхідно прожити безперервно лише три роки.

Поводьтеся якнайкраще
Швеція однозначно дає зрозуміти: громадяни мають підкоряютися закону.

“Аби стати громадянином Швеції, ви маєте поводити себе добре протягом усього перебування в Швеції, – кажуть в офісі з імміграції. – Шведське Міграційне Агентство звертає увагу як на те, як ви поводили себе раніше, так й на те, як ви будете поводитись на нашу думку в майбутньому”.

Агентство перевіряє, чи є у вас будь-які несплачені борги в Швеції, чи скоювали ви злочини, чи порушували громадський спокій.

Вивчіть шведську мову (навіть якщо технічно це вам не потрібно)

Для шведів не є проблемою спілкуватися англійською.
Спочатку це доволі зручно, проте в подальшому може перетворитися на проблему, якщо ви захочете повністю інтегруватися в шведську культуру.

Це ще не кажучи про те, що вивчити шведську мову – доволі важка справа. (На щастя, вам не доведеться складати іспит зі знання мови при отриманні громадянства).

Будьте готові до великої кількості кави

Шведи – це працьовитий народ, проте ніяк не можуть обійтися без однієї-двох перерв.

Кожного дня вони сідають за філіжанку кави з чимось солодким й насолоджуються життям.

Це традиція, відома як “фіка”. Й вона допоможе вам як соціалізуватися, так й вижити.                                 

Придбайте високоякісне зимове пальто й приготуйтесь до темряви

В Швеції влітку день може тривати протягом 20 годин. Проте у зимові місяці на той самий час цю країну поглинає темрява.

Ці холодні місяці будуть для вас суцільною темрявою, яка до того ж супроводжується мінусовою температурою. Тож, готуйтеся до відсутності сонячного світла.

Принаймні, ця країна прекрасна й у темряві.

Не вдягайте модний одяг

Формальне вбрання в Швеції більш подібне до професійного в США, що дозволяє звичайним офісним робітникам – якщо вони не високопосадовці – не носити дрес-коду.

Здебільшого, вам підійдуть джинси. Придбайте собі один костюм або сукню – більшого вам не знадобиться.