В усій Польщі дуже популярна і всім відома нова, соціальна програма «сім’я 500+». Вона полягає в тому, що кожна сім’я має право отримати від держави 500 злотих щомісячно на другу і кожну подальшу дитину. Тобто, наприклад, родина в якій троє дітей, отримуватиме 1000 злотих. Якщо дитина є інвалідом, а прибуток сім’ї на одну людину менший, чим 1200 злотих, то гроші можна отримати вже на першу дитину. Окрім цього, якщо в сім’ї прибуток на одну людину менший чим 800 злотих, також можна отримати гроші вже на першу дитину. Отримувані гроші є уже звільнені з податку, тобто польські сім’ї отримують точно 500 злотих на банківський рахунок.

Повстає питання, як виглядає ситуація з точки зору заробітчан, в яких польського громадянства не має. Адже, вам треба знати, що не треба бути громадянином Польщі, щоб отримати додаток «500+».

Право на 500 злотих мають усі, в яких дозвіл на перебування в Польщі і право на роботу (карта побуту з аднотацією доступ до ринку праці). Мають також право люди, які перебивають на достроковий побут і працюють на роботі, яка вимагає високих кваліфікацій (на основі статті 127 закону про іноземців). Окрім цього, потрібно, щоб сім’я з дітьми жили у Польщі. Не вистачить, щоб тільки один із батьків жив у Польщі. Право на 500+ прислуговує також біженцям.

Умови надання «500+» вказує закон про допомогу держави в вихованні дітей (ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci) від 17 лютого 2016 р.

Заяву про отримання «500+» складається на спеціальному формулярі до органів самоврядування (президент міста, вуйт ґміни). Окрім заповнення формуляра потрібні додатки, такі як:
1. посвідчення про інший прибуток, ніж той який описаний в законі про податок від прибутку
2. посвідчення про прибуток: його висоту, скільки платите на соціальне страхування, медичне страхування, розмір і форму прибуткового податку, розмір прибутку з відрахуванням податків і страхування.
Якщо ведете сільське господарства, необхідно подати освідчення про кількість гектарів землі у вашому господарстві.
Якщо ваше подружжя закінчилось і ви його розв’язали, треба долучити документ про ваше право виховувати дитину.

Заяву можна внести дуже легко і не треба ходити по міських адміністративних центрах. Польський уряд подумав програму в такому плані, щоб було як найменше бюрократичних перешкод. Подати заяву можете через інтернет, навіть в електронній системі банку, в якому ваш рахунок – більшість популярних банків долучилась до програми. Можете подати заяву також в місцевих центрах соціальної допомоги. Можете також подати заяву в школі, або садочку, де навчаються ваші діти.

Складати заяви можна буде від 1 квітня до 1 липня, щоб отримувати гроші від місяця квітня. Після 1 липня також можете подати заяву, але тоді гроші будете отримувати тільки від часу подання заяви, а якщо наприклад складете заяву 20 травня, тобто між 1 квітня а 1 липня, то гроші вам нараховуватимуться від 1 квітня. Так що, не зволікайте!

Джерело: http://porteuropa.eu