Вчені розповіли, що притягує нас до інших і як використовувати це знання в житті.

1. Копіюйте манеру поведінки співрозмовника
Під час розмови використовуйте схожі жести і міміку, повторюйте позу співрозмовника. За даними дослідження, така поведінка прискорює виникнення симпатіі.

2. Проводьте більше часу з тим, з ким хочете зав’язати стосунки
Нам з більшою ймовірністю сподобаються люди, які нам знайомі. Психологи провели експеримент: Чотири дівчини, невідомі студентам, відвідували заняття в університеті. Одні приходили часто, інші зрідка. Потім студентам показали їхні фотографії і попросили сказати, хто у них викликає більшу симпатію. Виявилося, ті, кого частіше бачили на заняттях.

3. Похваліть співрозмовника
Люди асоціюють прикметники, які ви говорите їм в похвалу, з вашим власним характером. Такий феномен називається спонтанним перенесенням якостей. Він працює і навпаки: якщо ви постійно негативно висловлюєтеся про когось, те, що ви про нього говорите, починають приписувати вам самим.

4. Демонструйте позитивні емоції
На нас сильно впливає настрій оточуючих. Часто ми несвідомо відчуваємо ті ж емоції, що і співрозмовник. Щоб справити приємне враження, демонструйте позитивний настрій.

5. Не бійтеся здатися неідеальним
Продемонструвавши якийсь недолік або зробивши помилку, ви показуєте, що вам не чуже ніщо людське. Вчені виявили це, досліджуючи, як помилки впливають на симпатію. Учасники експерименту слухали запис вікторини. Якщо хтось правильно відповідав на всі питання, але в кінці випадково проливав каву, він подобався їм більше, ніж той, хто був ідеальним.

6. Зробіть акцент на загальних поглядах
Ми тягнемось до людей, в чомусь схожих на нас. Це називається ефектом тяжіння за подібністю. Причому нам особливо подобаються люди, з якими у нас є спільні негативні риси.

7. Сприймайте співрозмовника так, як він хоче бути сприйнятим
Люди хочуть, щоб їх бачили такими, якими вони самі бачать себе. 
Коли уявлення людини про нас співпадає з нашим власним уявленням про себе, відносини розвиваються вдало. Ми відчуваємо, що нас розуміють, а це необхідно для встановлення довіри.

8. Поділіться чимось особистим
Це допоможе зав’язати стосунки і краще пізнати людину. Почніть з загальних тем (наприклад, який фільм ви обидва нещодавно дивилися) і поступово переходьте до більш особистих. Потім розкажіть щось сокровенне про себе. Так виникне відчуття близькості, а співрозмовнику легше буде довіритися вам в майбутньому.

9. Дайте співрозмовнику розповісти про себе
Дослідники з Гарвардського університету виявили, що, кажучи про себе, ми відчуваємо задоволення, порівнянне з задоволенням від їжі, грошей і сексу. Тому дайте співрозмовнику розповісти щось про себе. Так у нього залишаться більш приємні спогади про вашу розмову.

10. Ведіть себе так, як ніби співрозмовник вам подобається
Коли ми вважаємо, що людина добре до нас налаштована, ми і самі починаємо відчувати до неї симпатію. 
Це явище називається симпатією у відповідь.

Крім того, коли ми припускаємо, що люди добре до нас ставляться, ми самі поводимося стосовно них тепліше. Так ми підвищуємо шанси справити позитивне враження. Якщо ви не впевнені, як співрозмовник до вас ставиться, ведіть себе так, ніби він вам подобається. Так він з великою ймовірністю буде симпатизувати вам.

Джерело