Європейські країни допоможуть жителям Донбасу, які постраждали від війни

Уряди Данії, Швеції і Швейцарії вирішили виділити більше 14 млн доларів на вирішення проблем Донбасу. Про це повідомляє сайт Програми розвитку ООН (ПРООН).

Гроші будуть виділені в рамках проекту «Ефективне управління та залучення громадян до поліпшення доступу до правосуддя, безпеки, охорони навколишнього середовища і соціальної згуртованості на сході України». Відзначається, що проект в рамках Програми розвитку ООН розроблений до 2022 року і призначений для сприяння ефективному управлінню та соціальної згуртованості в регіоні.

“У зв’язку з конфліктом на сході України, це відбувається вже п’ятий рік, цивільні особи зазнали значних втрат, зокрема, 3300 чоловіків, жінок і дітей померли з 2014 року, близько 9000 мирних жителів отримали поранення. 1,5 мільйона чоловік стали внутрішніми переселенцями, багато інших живуть в районах, постраждалих від конфлікту, і стикаються з різними проблемами», – йдеться в звіті. 

ООН вважає, що загальний внесок Данії (9,045 млн доларів), Швеції (3 млн доларів) і Швейцарії (2 млн доларів) в розмірі 14,045 мільйона доларів допоможе розпочати пошук шляхів вирішення ключових проблем в Донецькій і Луганській областях.

“Кризу довіри можна подолати тільки шляхом створення робочих місць, подолання бідності, впровадження антикорупційних заходів, введення правоохоронних і судових реформ, а також забезпечення прав людини”, – відзначили в організації. 

Джерело