Упродовж десяти днів профспілка працівників Укрзалізниці планує висунути вимоги до керівництва, серед яких підвищення зарплат і поліпшення умов праці, а потім розпочати страйк.  

Як розповів голова вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський, зараз вони готують низку вимог до керівництва «Укрзалізниці» від співробітників. Найголовніша проблема — низька заробітна плата.

Раніше залізничники входили в п’ятірку найбільш високооплачуваних професій. Зараз же ми на 14 місці. Тому головна вимога — це підвищення зарплати, — каже Козельський.

Так, провідниця поїзда з п’ятирічним стажем заробляє 2700 грн на місяць, механік потяга — до 4000 грн, машиніст поїзда — до 5000 грн. При цьому в 2015 році обговорювалося, що залізничникам піднімуть зарплати на 10%. Але поки, зі слів голови профспілки, їхні вимоги не почуті.

Козельський також розповів, що зустрічався з новим керівником УЗ поляком Войцехом Бальчуном. З його слів, він готовий іти на контакт, але поки не може обіцяти підвищення зарплати, поки не буде проведено аудит.

У планах у залізничників — за десять днів зібрати всі вимоги співробітників, передати їх на розгляд і готуватися до страйку. Він, зі слів Козельського, буде технічним.

Тобто співробітники будуть виходити на роботу, але, наприклад, не будуть приймати потяги в неналежному стані. А таких — 90%. Можливо, десь не будуть ходити локомотиви. Будемо дивитися по ситуації, — говорить Козельський.

Зазначимо, що за законом працівникам залізниць заборонено страйкувати, тому вони й обрали такийметод «італійського страйку» — на роботу ходять, але не працюють.

У прес-службі «Укрзалізниці» сказали, що перебувають у постійному діалозі із представниками профспілок. Там також підтвердили інформацію, що Бальчун зустрічався із залізничниками.01179560-700x525

http://socportal.info/