Українці, які працюють у Польщі, крім права на звичайну відпустку, мають ще спеціальну.

Від звичайного він відрізняється тим, що надається в особливих випадках і може зайняти максимум два дні у місяці. На нього може претендувати будь офіційно зайнята особа. Оплачується відпустка еквівалентно зарплаті, а скористатися ним можна навіть тоді, коли стандартний відпустку був уже використаний. 

Щоб отримати спеціальний відпустку, потрібно скласти відповідну заяву на ім’я роботодавця. Дають його з нагоди народження, шлюбу чи смерті якого-небудь з близьких родичів. В цьому випадку можна розраховувати на один або два вільних дні.

У польському законодавстві чітко описано поняття “близьких родичів”. Це дитина, дружина/чоловік, мати/батько, мачуха/вітчим, брат/сестра, свекруха/тесть, дідусь/бабуся і інших людей, які прямо залежать від її опіки. 

Спеціальний відпустка оплачується, але існує багато нюансів. Наприклад, при народженні дитини батько може взяти два дні спеціального оплачуваної відпустки. Якщо працівник вирішить зіграти весілля   йому покладені ті ж дві доби. Але шлюб має бути державним. Церковний в Польщі не має такої юридичної сили: працівнику відпустку дадуть, але його не оплатять.

Джерело