Ситуація критична. Деякі птахи не можуть гніздуватись в Україні, зоологи б’ють на сполох

Ситуація критична. Деякі птахи не можуть гніздуватись в Україні, зоологи б’ють на сполох

Квітень 13, 2024 0 By admin

Воєнні дії відлякують птахів від території Національного парку під Одесою й вони не там не гніздуються. Зоологи стурбовані подальшою долею пернатих.

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Національного природного парку “Тузлівські лимани” у Facebook.

Птахи можуть втратити свої домівки

“Ворог вбиває не тільки наших людей, культурне та природне середовище. Серед постраждалих і птахи, нічні чаплі – квакви та малі чепури. Ці птахи з великої родини чаплевих. Торік вони змогли гніздитися у національному природному парку “Тузлівські лимани”, сформувавши невеличку колонію на деревах гледичії. Але під кінець сезону гніздування вони були змушені покинути свої місця через воєнні дії”, – кажуть у нацпарку.

Також зазначається, що птахи торік восени відлетіли до Африки, а зараз вже повернулись в Україну.

“В 2023 році, попри відсутність фактору неспокою від рекреантів, цих птахів налякали багаточисельні вибухи та інші неприродні шуми війни”, – пояснюють зоологи.

Зараз ці птахи з’являються на мілководдях лиманів, на піщаному пересипі, прилітаючи з далекої Африки. Але їх звичайне місце гніздування зараз зайняте війною і, ймовірно, їм не буде де жити та виводити пташенят.

Ситуація критична. Деякі птахи не можуть гніздуватись в Україні, зоологи б'ють на сполохСитуація критична. Деякі птахи не можуть гніздуватись в Україні, зоологи б'ють на сполохКвак (фото: Facebook/Національного природного парку “Тузлівські лимани”)

“В Україні квак і мала чепура – це гніздові, перелітні птахи, а подекуди квак, наприклад, зимуючий вид у пониззях Дністра. Через Тузлівські лимани завжди пролягала частка їх міграційних шляхів. Але зараз невідомо – сформують вони колонію для гніздування чи ні”, – кажуть працівники нацпарку.

Харчуються кваки та малі чепури в нацпарку переважно невеликою рибою, жабами, водними комахами та їхніми личинками.

“Кваки, хоч і досить компанійські птахи, проте полюють зазвичай поодиноко. Але мала чепура полюбляє полювати невеличкими групками”, – говорять зоологи.

Ситуація критична. Деякі птахи не можуть гніздуватись в Україні, зоологи б'ють на сполохМала чепура (фото: Facebook/Національного природного парку “Тузлівські лимани”)

Джерело