“Слуги народу” та нардепи з колишньої “ОПЗЖ” блокують закон про заборону Московського патріархату

“Слуги народу” та нардепи з колишньої “ОПЗЖ” блокують закон про заборону Московського патріархату

Листопад 28, 2023 0 By admin
Нардепи “Слуги народу” та члени раніше забороненої проросійської фракції “ОПЗЖ, блокують закон про заборону Московського патріархату.

Про це йдеться у дослідженні руху “ЧЕСНО“.

Як ідеться в матеріалі “ЧЕСНО”, 44 депутати вимагають у голови Верховної Ради Руслана Стефанчука звернутися до Венеціанської комісії щодо висновку про урядовий законопроєкт № 8371, який пропонує заборонити московську “церкву” в Україні.

Підписантами цього звернення є переважна більшість членів раніше забороненої проросійської фракції “ОПЗЖ”. Майже половина підписантів — це нардепи “Слуги народу”, по одному представнику “Батьківщини” та групи “За майбутнє”, а також позафракційні депутати.

“Примітно, що підписантами звернення стала низка одіозних нардепів: Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Максим Бужанський, Артем Дмитрук, Євген Шевченко, Георгій Мазурашу, Павло Халімон та інші. Зауважимо, що більшість підписантів мають керівні посади як на рівні парламентських комітетів, так і на фракційному рівні.

Автором ініціативи є перший заступник голови фракції “Слуги народу” Андрій Мотовиловець, також підписи під зверненням поставили ще троє заступників голови фракції — Артем Культенко, Ольга Савченко та Максим Ткаченко. Крім того, голова податкового комітету Данило Гетманцев та Євгеній Брагар, який зараз виконує обов’язки голови комітету з питань свободи слова замість Нестора Шуфрича”.

Автори звернення називають пропозицію заборонити церкву – спробою “обмежити право громадян України та свободу світогляду і віросповідання”. Також зазначили, що “держава не має права вказувати в яку церкву ходити віруючим громадянам України”. Таке звернення може значно відкласти розгляд ініціативи у другому читанні.

Джерело