1 січня – Торжество Пресвятої Богородиці

1 січня – Торжество Пресвятої Богородиці

Січень 1, 2015 0 By admin

Перший день Нового Року – це восьмий день від Різдва Христового. Згідно іудейським законам, кожного новонародженого хлопчика належало в цей день обрізати. На завершення октави Різдва, дякуючи Богові за пришестя на світ Спасителя, Церква справляє Урочистість на честь Богоматері, через Яку сповнилися обітниці про таємницю Відкуплення, що були дані всьому людству. У цей день ми віддаємо особливу честь богоматеринства Пресвятої Діви Марії, і дякуємо Її також за те, що Своєю материнської опікою Вона оточує весь Народ Божий.

Посвячення Пресвятій Діві Марії першого дня року, що розпочинається, має й інше значення. Матір Ісуса явлена людям, як найдосконаліше творіння і як перша з тих, хто скористався дарами Христа. Прагнення особливо спомину Матері Божої зародилося ще в ранньому християнстві. Церква на Заході вже в VII ст. вибрала для цього день 1 січня.

Це свято включив в літургію Церкви Папа Пій XI в 1931р, в пам’ять 1500-річного ювілею Ефеського Собору (431), та призначив для нього день 11 жовтня. Літургійна реформа 1969р. возвела це свято в ранг обов’язкових і перенесла на день 1 січня. Ця дата обрана не випадково: в останній день октави Різдва Господнього доречно, після оспівування подячних гімнів втіленому Слову, віддати належну честь Його Пресвятій Матері.