4 поради, як протистояти агресії начальства

4 поради, як протистояти агресії начальства

Жовтень 29, 2015 0 By admin

Трапляється, що у підлеглих і начальства чудові стосунки. Якщо у вас так – радійте, ви – щасливчик. Проте, так щастить далеко не всім. Що робити, коли начальник намагається звинуватити вас у всіх смертних гріхах?

1. Якщо ваш начальник дозволяє піднімати на вас голос, та ще й ображати, то перевиховувати його — найбільш невдячне і абсолютно неефективне заняття. Якщо ви можете собі дозволити звільнитися, краще зробити це відразу, не з’ясовуючи стосунків. Якщо ж вам подобається ваша робота, і єдиною проблемою є агресивний начальник, то тут важливо навчитися спускати пару і відводити від себе весь негатив, який виходить від вашого шефа.

2. Отже, на вас кричить начальник, не добираючи виразів. Як не стати жертвою, і в той же час витримати удар без скандалу? Коли начальник починає “рвати і метати”, то всі аргументи з вашого боку марні. Краще спробуйте одну перевірену методику. Подумки виливайте відро води на начальника. Якщо ваш бос вам особливо неприємний, то це може бути і відро з нечистотами. Дайте волю своїй фантазії — уявіть шефа в смішних трусах або в ідіотській шапочці. При цьому важливо не проявляти емоцій. Не потрібно посміхатися і робити їдкі усмішки. Тим більше не можна плакати чи проявляти гнів. Так ви тільки запевните свого шефа в ефективності його методу.

3. Коли ви навчитеся без зайвих емоцій вислуховувати потік агресії від шефа, то переходіть до наступної фази. Потрібно рівним, спокійним тоном задати босові питання на робочу тематику (його краще заздалегідь приготувати), і почекайте відповіді, як ніби ніякого крику і не було. Так ви поставите свого начальника в ситуацію, коли він змушений або махнути на все рукою і заспокоїтися або перейти в конструктивне русло.

4. Звичайно ж, досліди над своїм начальником проводити не потрібно, адже він не собака Павлова. Але в таких відволікаючих питаннях, що стосуються роботи, немає нічого нетактовного. Більше того, поки ваш шеф ще на взводі, можете задавати йому уточнюючіпитання. Такі точкові вірно поставлені питання будуть змушувати начальника обмірковувати ситуацію, витрачати енергію, а значить і внутрішньо заспокоюватися. Правда, тут важливо не перестаратися, оскільки це може сильно дратувати начальника.

http://nashamama.com/